The best deceptions
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CONSEJO: La barra debe tener un ancho de 200px SIN espacio entre widgets ni columnas (valor 0)

----------------------- AMBIENTACIÓN ---------------

Li Europan lingues es membres del sam familie. Lor separat existentie es un myth. Por scientie, musica, sport etc, litot Europa usa li sam vocabular.

Li lingues differe solmen in li grammatica, li pronunciation e li plu commun vocabules. Omnicos directe al desirabilite de un nov lingua franca: On refusa continuar payar custosi traductores.

----------------------- ADMINISTRACIÓN -------------

Nombre Apellido
Nombre Apellido
Nombre Apellido

----------------------- NOVEDADES ---------------

00 . 00 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
00 . 00Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
00 . 00 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
00 . 00 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

----------------------- AFILIADOS ---------------


----------------------- CRÉDITOS ---------------

Skin hecho por Hardrock de Captain Knows Best. Li Europan lingues es membres del sam familie. Lor separat existentie es un myth. Por scientie, musica, sport etc, litot Europa usa li sam vocabular.

Li lingues differe solmen in li grammatica, li pronunciation e li plu commun vocabules. Omnicos directe al desirabilite de un nov lingua franca: On refusa continuar payar custosi traductores.

Trouble in the shadows

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Trouble in the shadows Empty Trouble in the shadows

Témanyitás  Annabeth Chase Szomb. Szept. 14 2013, 07:21

To Eris !
Szombat délután van. Nálunk, a táborban ez egyenlő egy kis sziesztával, ha a bungalótársaink minden rájuk kiszabott feladatot elvégeztek; természetesen a legnagyobb odafigyeléssel. Engem pár féltestvéremmel egyetemben a konyhába küldtek. Segítenem kellett a nimfáknak "főzni". Ah, a főzés... ez az egyik legutálatosabb dolog a világon, hisz még egy normális szalonnás rántottát sem tudok összeütni anélkül, hogy fel ne lapoznék valamilyen szakácskönyvet. Véleményem szerint, ez egészen rendben van. Már hét éves korom óta főznek ránk a nimfák, így semmi szükségem nem volt arra, hogy magamnak készítsek valami harapnivalót - amitől remélhetőleg senki nem dobja fel a talpát, vagy nem kap ételmérgezést.

Hogyan is tölti egy átlagos, illetve... khm... nem Olyan átlagos hérosz a szabadidejét? Néha kardforgatással, esetleg olvasással, néha pedig alvással. A legtöbbünk persze itt hagyna csapot-papot, és belevetné magát a new yorki életbe, hogy, nos, kikapcsolódhasson azáltal, hogy nem kell folyton ugyanazokat az arcokat látniuk. Természetesen ez a lehetőség nem mindenkinek adatik meg. Kint ugyanis rengeteg szörny hemzseg, kik arra a pillanatra várnak, hogy lecsaphassanak ránk abban a pillanatban, amikor mi a legkevésbé számítanánk rá. Ennél fogva pedig muszáj kérnünk valamelyik vezető, például Mr. D. vagy Kheirón engedélyét. Valamennyiüket elutasítják, míg mások "kérvényébe" gondolkodás nélkül beleegyeznek, mondván, ő úgyis megtudná védeni magát. Nos, tehát így kerültem ki én is a belváros forgatagába.
Még nem volt tervem azzal kapcsolatban, pontosan mit is fogok csinálni három órán át. Amikor beértem, csak mentem, mentem és mentem. Nem volt pontos úti célom. Csak hagytam, hogy a lábaim vigyenek valamerre, miközben a zenelejátszómból hangzó számok ütemére lépkedtem. Igazán boldog voltam, amit az arcomon elterülő mosoly is alátámaszthatott. Kezdtem magam úgy érezni, mint egy kisgyerek, akit a szülei először elvittek Disneylandbe vagy egy hatalmas csokoládégyárba.
Közel félórányi séta után megtorpantam egy téren, s szememmel körbepásztáztam a kirakatokat. Cukrászdák, vendéglők, ruhaüzletek s könyvesboltok tömkelege állt a rendelkezésemre, hogy még varázslatosabbá tegyék a mai napomat.
Nyelvem hegyével megnyaltam az ajkamat a túlcukrozott sütemények gondolatára. Igaz, nem vagyok túlságosan édesszájú, de egy kis csokis-mogyorós drazsénak senki sem tudna ellenállni. Így bementem az első boltba, s vettem egy zacskóval, miközben azon gondolkodtam, hova tovább.
Kecsegtetőnek tűnt az az ötlet, hogy bemenjek egy ruhaüzletbe, viszont a gondolat, hogy valószínűleg az összes zsúfolásig lesz, és hogy a legtöbbet göncöt ki kellene próbálnom, elrémisztett ettől az egésztől. Egyszerűen gyűlölöm, amikor az ezekhez hasonló kis üzletekben maximum két próbafülke van, és túlbuzgón beviszem magammal a "fél üzletet", kinn pedig az ostoba szőke libák őrjöngenek, hogy "Jaj már, ez nem volt benne a terveimben! Így el fogok késni a mani-pediről!" Utálom az ilyesfajta nőket; az Aphrodité lányokkal is alighogy kijövök.
Azt hiszem, egyéb lehetőség híján, betértem a cukrászdával szembeni könyves üzletbe, melynek kirakatára rengeteg matrica volt felragasztva azt jelezve, hogy a héten minden könyv féláron van.
"Remek, "- gondoltam magamban - ", ez az én napom!"
Nagy léptekkel besétáltam, miközben a drazsémat majszoltam. A történelem könyveknél kezdtem a keresgélést, bár talán feleslegesen, hisz a táborbéli könyvtárban zsúfolásig vannak a polcok az ilyesfajta témájú könyvekkel.
Tovább menvén megakadt a szemem egy vaskos köteten. Építészeti remekművek, hirdette a címe. Belelapoztam. Telistele voltak képekkel, hosszas leírásokkal és pontos rajzokkal. Gyorsan összecsaptam.
"Kell nekem!" - suhant át az agyamon, majd anélkül, hogy esetleg alaposabban körülnézzek, a pénztárhoz rohantam, hogy kifizessem. Egészen jó napot fogtam ki egy újabb alkotás beszerzésére, hisz ilyen akció mellett lehetetlenség lett volna nem el vinni.
Kifelé menet tekintetemmel körbepásztáztam a teret. Egy üres pad után kutattam, majd mihelyst megtaláltam, mosolyogva odasétáltam. Leültem. Kezembe vettem a legújabb szerzeményemet, s lapozni kezdtem, miközben a zenelejátszó erősségét háttérzenévé varázsoltam.

Vissza az elejére Go down

Trouble in the shadows Empty Scandal in New York City

Témanyitás  Eris Szomb. Szept. 14 2013, 12:36

Trouble in the shadows N36wle
Felettébb jól érzem magam! Sőt, több mint jól. Épp a bíróságról jövök, ahol csak úgy ismernek, mint Temperance Argent. Sikeres, híres - vagy inkább hírhedt - ügyvédként mozgok New York-ban és a világ összes országában. Miért ereszkedem le az emberek szintjére? - teszi fel a kérdést a kedves olvasó. Itt is istennő vagyok, itt is csinálhatom azt, amihez értek: botrányt. Egyébként is, a halandókat olyan könnyű irányítani, manipulálni, olyan vitákra, veszekedésre sarkallni őket, amiket egyébként nem kezdenének el. És a viszály az, ami éltet, amitől jól érzem magam. Főleg, ha én vagyok a feszültség okozója. Az egyetlen hely, ahol nem kell istennői képességeimet bevetnem, az a bíróság. Rendkívül jó ügyvéd vagyok, akár egy gyilkos nevét is tisztára tudom mosni. Engem az tölt el boldogsággal, ha veszekednek, ha civódnak. Persze, egy háború is kellemesen bizsergető érzéssel jár. Izgalmas. Véres. Vad.
A bíróságon tehát sikert arattam ma - is. Úgy döntöttem, hogy elmegyek, járok egy kicsit, egy istennőnek is kell a friss levegő.
Nem telik el sok idő, unatkozni kezdek. Nem történik semmi izgalmas, egy szitokszót sem hallok, pedig az aztán nem ritka New York utcáin. Sehol semmi káosz. Ez elkeserítő és nyomasztó. Mielőtt láthatatlanná válnék a téren lézengő halandók számára, kegyetlen kis mosoly kúszik arcomra, amit egy velem szembejövő férfi meg is pillant és visszamosolyogva végigmér. Egyébként kellemes látványt nyújtok fekete kosztümömben, magas sarkúmban és az elegáns szövetkabáttal, meg a vörös sállal. Aztán eltűnök. Senkinek sem tűnik fel. Odalépek egy rendőrhöz, végigsimítok izmos mellkasán, amit ő persze nem érezhet, majd fülébe suttogok:
- Nézd azt a gördeszkás srácot? Hát nem idegesítő? Mi lesz, ha elüt valakit? És az a hajléktalan, aki mindenkihez odamegy és kéreget? Szerinted nem kellene tenned valamit? - a férfi a két fickó között kapkodja tekintetét. Érzem, hogy lelkében a harag apró szikrái pattognak, majd nem sokkal később meg is indul, először a gördeszkás fiatal felé. Én is ezt teszem és, amíg a rendőr beszél vele, én a fülébe suttogok:
- Ne hagyd ennek az ostobának, hogy megmonjda neked, mit csinálhatsz és mit nem! Nem tilos gördeszkázni. Állj hát ki magadért! Ne hagyd magad elnyomni egy ilyen semmirekellő által! - a fiút, mivel éppen tinédzserkorban van, nem kell sokáig győzködnöm, a harag szinte lángol benne. Ez persze nekem nem elég. A srá nagyon laza eleinte, majd szitokszavakkal dobálózik, mire a rendőr próbál nyugodt maradni, de hallom a hangjában, hogy nehezére esik. Nem is lehetne jobb! - gondolom, majd a hajléktalanhoz megyek. Nem simulok hozzá, egyszerűen a fejében szólok hozzá:
- Kell a pénz, nem? Az a gördeszkás srác jómódúnak tűnik, nem? És a rendőr? Biztos megszán pár dollárral, csak, hogy békénhagyd munka közben... - a férfi már fel is tápászkodik a földről és a veszekedő pároshoz lép. Mivel a rendőr nem ad neki pénzt, nem tágít.
Örömmel nézem, hogy mit alkottam, alig két perc alatt. A járókelők megnézik maguknak a hármast. Legszívesebben bevonnék a kis vitába még valakit, de ehelyett újra láthatóvá válok és szinte az első sorból élvezem a műsort, ahogy letelepedek az egyik padra. Miközben rágyújtok, el kell fojtanom egy önelégült mosolyt.

Vissza az elejére Go down

Trouble in the shadows Empty Re: Trouble in the shadows

Témanyitás  Annabeth Chase Vas. Szept. 15 2013, 12:30

To Eris !
A könyvembe beletemetkezve teljesen elfeledkeztem az időről és a körülöttem zajló eseményekről. Felvontam a tekintetem és az egyik épület falára felerősített digitális órára sandítottam. Fél órával múlt három. Még mindig van két órám, hogy kicsit kiszellőztessem az agyam New York füsttől szennyezett utcáin. Végül pedig felszállok a legelső buszra, ami a külváros felé tart, s hazamegyek, hogy ismét visszakerüljek a mindennapi, megszokott életembe.
Kicsit már unom ezt a monoton életmódot. Nem történik semmi sem! Jó, néha ki tudom engedni a gőzt egy-egy edzés vagy zászlóvadászat alkalmával, de az mégsem ugyanaz, mint idekinn. S habár a nyáron volt alkalmam ellátogatni apámhoz, az mégsem volt ugyanolyan, mint mikor Percy-ékkel szabadultunk ki a mókuskerékből egy-egy kaland erejéig. El tudod te képzelni, milyen idegesítő, amikor a mostohatesóid nyavalyognak, hogy "Jaj, anya, Annabeth már megint hazahozta a kis barátait!"? Bevallom, nem volt ellenemre, amikor a panelházban rám támadt pár hárpia. Oh, azért igazán magukkal vihették volna a két kis taknyost.

Mutatóujjammal a halántékomat dörzsöltem, szemeimet pedig behunytam, mert egy pillanatra megszédültem, mikor abbahagytam az összpontosítást. Igazából nem is olyan rossz ez a félisteniség, csak ne lenne ez az átkozott diszlexia. A kezdetekben ugyan egész nagy kellemetlenségeket okozott, amikor egy, a halandók számára irt könyveket tanulmányoztam, és mára már valamelyest belejöttem, de úgy tűnik, ez a szédülés soha nem fog elmúlni egy-egy olvasás után.
A kezemből majdnem kihullott a könyv, amikor a fülhallgatót kihúztam a fülemből, s meghallottam a veszekedést. Kis tömeg gyűlt köréjük, így ebből a távolságból nem láthattam, kik kaptak össze.
Elpakoltam a holmijaimat a hátizsákomba, majd felálltam és közelebb mentem. Nem akartam beavatkozni vagy megállítani őket, csak figyelni szerettem volna az embereket. Végül is, ez is hozzátartozik a normális élethez; egy jó kis civakodás, nem de?
Pár métert tettem feléjük, majd megtorpantam. Mintha füst állapodott volna meg mellettem, mely később emberi formát öltött. Nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget. Kellett volna? Nem hiszem. Ez a város már amúgy is elég szennyezett, lehet, most is csak a képzeletem játszott velem.
Odasétáltam ahhoz a padhoz, ahol az előbbi embert látni véltem, majd megálltam mellette és mosolyogva megjegyeztem.
- Ez aztán a csetepaté, mi?
Fura volt. Mármint a nő, akihez az előbb beszéltem. Különös kisugárzással bírt. Veszély, suhant át az agyamon, míg a gyomrom görcsbe rándult, fejemben pedig hangok cikáztak: "Fuss, amíg nem késő!" Én azonban nem moccantam. Nem akartam.
Oldalra biccentettem a fejem, hogy meglássam és meghallhassam, kik vesztek össze. Egy rendőrt, egy fiatal srácot és egy koldust láttam, kik tanúbizonyságot tettek előttünk, hogy New York városában valószínűleg ők hárman állnak a legnagyobb szókincs birtokában, ami a legcifrább szitkozódásokat illeti.

Vissza az elejére Go down

Trouble in the shadows Empty Re: Trouble in the shadows

Témanyitás  Eris Hétf. Szept. 16 2013, 20:59

Trouble in the shadows N36wle
Fürdök a káosz okozta örömben. Nehezen ugyan, de elfojtom a mosolyomat. Mindig is jól ment az érzelmeim elrejtése, álarc mögé bújok, ha fáj, nem mutatom, ha boldog vagyok - legalábbis nem olyan kitörően. Így bármit megtehetek. Kevesen látják meg a felszín alatti valóságot. A fájdalmat, az örömöt, a haragot. Hideg közönnyel tekintek a világra, mindenre és mindenkire. Általában, de nem mindig. Legbelül, a lelkem leges-legmélyén gyakran megélem az emberi, a halandó érzelmeket, átadom magam eme sekélyes dolognak, az érzelmek viharként söpörnek végig kopár szívemben, de... ebből a külső szemlélő mit sem érzékel. Viszont, ha kaján örömről van szó, azt nehezen tartom magamban. Most is inkább a cigarettába szívok újra és újra, majd a felszálló füst mögül szemlélem a világot, a perpatvart, miközben kellemesen borzongató érzés tölt el.
Felpillantok az érkező lányra. Fogalmam sincs, miért szólított meg, hogy miért szúrt ki pont engem az idegyűlt tömegből. Azonban vörösre rúzsozott ajkamat gonosz kis mosolyra húzom.
- Igen, az - tekintetemet visszaemelem a civakodókra. A rendőr épp arra szólítja fel a hajléktalant, hogy a tér egy másik részén kéregessen, mert beviszi a sittre - a gördeszkás sráccal egyetemben. A fiú erre idegesen rázza a fejét és vadul tiltakozik. Úgy beleültettem a bogarat a fülükbe, hogy egy ideig még nem szabadulnak az érzéstől, mely hatalmába kerítette őket. Amolyan 'Bábeli zűrzavar'-szituáció lépett fel hármuk között és úgy érzem, pláne, ha rajtam múlik, hogy ennél már csak jobb lehet a műsor...
- Kellemes - vonom fel egyik szemöldökömet, továbbra is haloványan mosolyogva, majd felállva a padról. Nem szeretem, ha fölém magasodnak...

Vissza az elejére Go down

Trouble in the shadows Empty Re: Trouble in the shadows

Témanyitás  Ajánlott tartalom

Vissza az elejére Go down

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére


Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.