The best deceptions
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CONSEJO: La barra debe tener un ancho de 200px SIN espacio entre widgets ni columnas (valor 0)

----------------------- AMBIENTACIÓN ---------------

Li Europan lingues es membres del sam familie. Lor separat existentie es un myth. Por scientie, musica, sport etc, litot Europa usa li sam vocabular.

Li lingues differe solmen in li grammatica, li pronunciation e li plu commun vocabules. Omnicos directe al desirabilite de un nov lingua franca: On refusa continuar payar custosi traductores.

----------------------- ADMINISTRACIÓN -------------

Nombre Apellido
Nombre Apellido
Nombre Apellido

----------------------- NOVEDADES ---------------

00 . 00 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
00 . 00Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
00 . 00 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
00 . 00 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

----------------------- AFILIADOS ---------------


----------------------- CRÉDITOS ---------------

Skin hecho por Hardrock de Captain Knows Best. Li Europan lingues es membres del sam familie. Lor separat existentie es un myth. Por scientie, musica, sport etc, litot Europa usa li sam vocabular.

Li lingues differe solmen in li grammatica, li pronunciation e li plu commun vocabules. Omnicos directe al desirabilite de un nov lingua franca: On refusa continuar payar custosi traductores.

Dark paradise

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Dark paradise Empty Re: Dark paradise

Témanyitás  Hades Szer. Szept. 25 2013, 13:04


Nem is tudom, már mióta tervezem, hogy fellátogatok az emberek közé. Nem mostanában, az biztos. Kerberosznak is kellene kutyakaja… némi lélekcsemege, egy kis borssal megfűszerezve – ahogy a pokolkutyák azt szeretik.
Igazából nem is tudom, miért nem megyek fel. Nincs kedvem? Hangulatom? Gusztusom? Az a rettentő sok mocsadék, a sok rohadt ember teljesen eluntat engem, ha felnéznék közéjük. Az állandó monotónia, a folyamatos zsibongás, amit előadnak, akár a zsinatokban – teljesen megőrjítenek. Kikészülök tőlük. Fogalmuk sincs arról, mit jelent az, hogy csend. Folyton csak hangoskodnak, üvöltöznek, részegen tántorognak, és lassan elfelejtik, mit jelent a becsület, az ön- és szépérzet. Tönkreteszik saját magukat. És duzzasztják a Sztüx folyóját. A büdös, rothadó folyónak sodrása és csobogása mindent elnyom az Alvilágban, a lelkek szerencsétlen, elhagyatott sikolya egy pillanatra visszaverődik a határtalan falakról, ütemes csengések-bongások kórusa, ahogy a holtak sóhajtoznak, sikoltanak, szenvednek. Ez számomra a megnyugvás. Hallhatom, ahogy szenvednek, bűnhődnek saját vétkeikért.
Kint állok a ’teraszon’, legalábbis valami olyasmin. Innen beláthatom az egész Alvilágot. Láthatom, merre száguld, rohan a folyó áramlata, a lelkek a habok közt vergődnek, sikoltoznak, szenvednek.
A távolból, a semmiből egy csónak alakja bontakozik ki. Az evezőt tartó lény, ember már előre int nekem az evezővel, jelezve, hogy észrevett – ha nem vett volna észre, hozzávágnék egy koponyát –, és tiszteletét kifejezi. Bár, kételkedem abban, hogy valóban tisztel.
Az orrban ülő nőt akárhonnan felismerem. Eris, a viszály istennője jött meglátogatni engem. Most érezzem magam megtisztelve? Különleges figyelemmel kitüntetve? Rendben, várj egy pillanatot… Ó! Ez nem megy.
Visszavonulok abba a kastélynak nevezett valamibe, ahol az utóbbi időmet tengettem. Kerberosz csatlakozik mellém, léptei alatt döndül a padló. Állandóan acsargásba torzuló pofájából csöpög a nyál és vér keveréke, felmarva a köveket. Az arcomat fogom ettől a kutyától. Undorító és mocskos. Lehet, hogy ki fogom hajítani a Sztüxbe, hadd ússzon egy kicsit?
Meghallom Eris hangját. Megállok egy pillanatra, és eljátszom a gondolattal, hogy nem válaszolok rá, de aztán meggondolom magam.
- Üdv, Eris! – szólalok meg, szándékosan felemelve a hangomat, hogy biztosan meghallja a válaszomat. – Mi szél hozott erre?

Vissza az elejére Go down

Dark paradise Empty Dark paradise

Témanyitás  Eris Pént. Szept. 20 2013, 22:09

A folyó félelemmel simogatja a csónak oldalát. A ladik lágyan ring a vizen, miközben kellemes iramban halad. Bűz. A lelkek kétségbeesett zokogása a víz zúgásával keveredik. Szememet lehúnyom, s úgy figyelem a szomorúság, az iszonytató, az elkínzott hangok dallamát, ahogy visszaverődnek a kőfalakról. Utoljára a II. világháborúban hallottam ehhez hasonló - ám korántsem ilyen intenzív - hangfoszlányokat. Tökéletesen emlékszem rájuk, minden egyes hang a fülemben visszhangzik unalmas napjaimon és visszapörgetem az egekbe szálló, fekete füstöt, a tüzet, a bombák robbanását, a repülőgépek propellerének zúgását, a csatahajók fenséges alakját, ahogy a tengeren suhanva torpedókat lőnek egy másikra. Igen, azok voltak a szép napok... az Olimposziak biztosan látták a pusztítást. Valószínáleg volt, akinek tetszett is... mondjuk Hadesnak. Róla el tudom képzelni, ahogy idelent ücsörög, a kénes szagú, sötét Alvilágban, valamiféle trónon, mint valami tejhatalmú úr és várja az elkárhoztatott lelkeket - kitörő örömmel. A gondolatra mosolyra görbül ajkam szeglete.
Ahogy a hajó orra a partnak ütközik, kecses mozdulattal lépek a földre, majd arra indulok, amerre az istent sejtem. Remélem nem lesz a kis tervem ellenére és segít majd, amiben tud, ha szépen megkérem...
Amikor a terembe érek, ahol a férfit sejtem, körülnézek. Sehol senki.
- Hades? - szólok, kissé kérdő hangsúllyal. Semmi válasz. Várok és feszülten figyelek.

Vissza az elejére Go down

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.